Edukacja. Kursy języków angielskiego, francuskiego, polskiego. Gry edukacyjne, nauka matematyki przez zabawę, programowanie. Artykuły na tematy społeczne. Wakacje.

  WERSJA POLSKA - Strony główne - 22 pages

 1. Teachingpolish - Wirtualny Świat Edukacji.
  Strona główna portalu zawiera skróty do poszczególnych sekcji portalu: Gier Edukacyjnych, nauki programowania www, Nauki języków polskiego, angielskiego, francuskiego i hiszpańskiego. Strona przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i rodziców. Zawiera materiały i ćwicznia do nauki matematyki przez zabawę. Gry i ćwiczenia interakcyjne rozwijają pamięć i umiejętności logicznego myślenia. Oferuje organizowanie kursów, korepetycji, wykonywanie testów, formularzy i programów komputerowych na zamówienie.
   
 2. Teachingpolish - Wirtualny Świat Edukacji System ramek.
  System ramek strony główej portalu umożliwiający szybką nawigację bez przewijania strony. Zawiera skróty do poszczególnych sekcji portalu.
   
 3. Interaktywne Gry Edukacyjne - Edukacja przez zabawę
  Strona zawiera interakcyjne gry edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Większość gier uczy logicznego myślenia, rozwija zdolności matematyczne. Przygotowuje do samodzielnego rozumowania i samodzielnego łatwego uczenia się. Zawiera gry: Wilk, koza i kapusta, Magiczny kwadrat, słówka, loteryjka - bingo, tabliczka mnożenia, okręty, odgadywanie liczb, grę w kości, sudoku dla dorosłych i dzieci.
   
 4. Programowanie WWW
  Strona umożliwiająca naukę pdstawowego programowania komputerowego, projektowania stron WWW. Zawiera teorię oraz ćwiczenia praktyczne do nauki konstruowania stron internetowych stosując HTML i style CSS. Omawia język skryptowy Java Script umożliwiając przeprowadzanie eksperymentów praktycznych i wykonywanie ćwiczeń. Omawia podstawy PHP - języka skryptowego po stronie serwera.
   
 5. Interaktywna nauka polskiego i Historii Polski dla młodzieży i dzieci polskich za granicą,
  Strona umożliwia naukę języka polskiego on line. Zawiera materiały do czytania, testy, teksty wierszy i materiały audio do nauki Historii Polski. W połączeniu z sekcjami Gry Edukacyjne i Matematyka umożliwia rozwijanie języka polskiego oraz zapewnia harmonijny rozwój dziecka w języku polskim.
   
 6. Interaktywna nauka języka angielskiego dla początkujących i zaawansowanych
  Strony umożliwiają naukę języka angielskiego. Zawierają materiały tekstowe i audiowizualne oraz wskazówki do skutecznej nauki. Większość materiałow ma charakter interakcyjny co pozwala na skuteczne zapamiętanie materiału i ćwiczeni rozumienia i wymowy.
   
 7. Interaktywna nauka języka francuskiego
  Nauka języka francuskiego on-line zawiera unikalne materiały opracowane przez geniuszy skutecznego nauczania języka Marie-Therese Moget i Pierre Neveu. Dzięki unikalnej metodzie i wskazówkom metodycznym opanownie języka następuje niezwykle szybko i w sposób naturalny co umożliwia opanowanie struktur językowych i fonetyki w sposób perfekcyjny.
   
 8. Interaktywna nauka języka hiszpańskiego
  Strona zawiera materiały do nauki języka hiszpańskiego dla początkujących. Materiały te systematycznie uzupełniamy i wzbogacamy. Obecnie najlepszym ale kosztownym kursem hiszpańskiego jest Hola, que tal?. Jednak metoda choć bogata w materiały audiowizualne i ćwiczenia jest dosyć tradycyjna, szkolna. Obecnie próbujemy opracować metodę wzorującą się na metodzie francuskiej Marii-Teresy Moget. Będzie ona wkrótce dostępna.
   
 9. Matematyka może być zabawna - Interaktywne nauczanie matematyki przez zabawę.
  Nasze gry i ćwiczenia pobudzają wyobraźnię, ułatwiają zrozumienie, zachęcają do samodzielnego myślenia. Ćwiczenia matematyczne zawarte na naszych stronach wprowadzają pojęcia liczb i ich właściwości, pojęcie dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia itd. Korzystanie z gier w postaci programów treningowych umożliwia szybkie opanowanie materiału.
   
 10. Artykuły na tematy społeczne, edukacyjne, nauki języków, wielojęzyczności.
  Autorzy: Dorota Pelszyk i Witold Wojcik

  Strona omawiająca zagadnienia edukacji poza granicami Polski. Wskazuje na potrzebę kontynuacji nauki w języku polskim, pokazuje problemy z tym związane i wskazuje jak sobie z nimi radzić. Omawia metody nauki języków obcych, wskazuje na najczęstsze błędy metodologiczne. Wyjaśnia także metody nauczanie przedmiotów ścisłych takich jak matematyka i fizyka oraz najczęściej spotykane błędy tego nauczania. Zachęca do korzystania z gier i zabaw edukacyjnych. Omawia problemy interesujące wszystkich, na przykład globalizację, manipulację społeczną, problemy komunikacji i sposoby ich rozwiązywania. Zawiera szereg artykułów typu ciekawostki.
   
 11. Fajne, tanie wakacje - Galeria zdjęć:
  Galeria zdjęć z różnych miejsc wakacyjnych: Rzym, Barcelona, Andaluzja, Madera, UK. Autorzy Dorota i Witold i inni
   
 12. Google Maps JavaScript API Example
  Mapka terenu
   
 13. http://www.polygloteaching.com/wizyt.htm
  Strona umożliwiająca wydrukowanie wizytówki
   
 14. Teachingpolish - Wirtualny Świat Edukacji. Tematyka portalu.
  Strona powitalna. Omawia zakres tematyczny portalu. Zawiera informacje kontaktowe.
   
 15. My i nasza misja
  Misja ośrodka edukacji wirtualnej ze specjalnym uwzględnieniem rodzin polskich za granicą. Portal jest przeznaczony dla rodzin polskich za granicą ale może on być pomocny w pracy nauczyciela w każdej szkole polskiej w kraju.
   
 16. Teaching Polish - oferta serwisu
  Strona omawia możliwości korzystania z samodzielnej nauki oraz konsultacji on-line, lokalnych kursów i korepetycji a także składania zleceń na wykonanie testów, kursów on-line oraz gier i formularzy dla szkół, firm szkoleniowych i biznesu.
   
 17. Zarys programu edukacyjnego
  Strona omawia zakres merytoryczny nauczania poszczególnych przedmiotów, polskiego, angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, matematyki i programowania www.
   
 18. Kręte ścieżki globalizacji
  Informacja o artykule na temat zjawiska globalizacji.
   
 19. Strona informacyjna o pogodzie
  Strona umożliwiająca uzyskanie informacji o obecnej i przewidywanej pogodzie.
   
 20. Strona kontaktowa
  Umożliwia kontakt e-mail-owy, wysłanie listu przez formularz oraz podaje kontakty telefoniczne i adresy Skype-a.
   
 21. Formularz zgłoszeniowy
  Strona umożliwiająca rejestrację lub wysłanie prośby o informację do administratorów Teaching Polish.
   
 22. Gry i ćwiczenia edukacyjne - Uwagi metodyczne i opisy
  Przegląd aktualnych interaktywnych gier i ćwiczeń edukacyjnych wraz z krótkimi opisami metodycznymi i uwagami odnośnie ćwiczonych umiejętności. Autor: Witold Wójcik
   
 23. Google Maps JavaScript API Example
  Mapka terenu
   

  Artykuly - 10 pages

 1. O Artykułach - strona powitalna
  Strona zachęcająca do odwiedzenia sekcji Artykuły oraz do zgłaszania tematów interesujących czytelnika. Omawia tematykę artykułów.
   
 2. Dwujęzyczne dzieci - więcej za niż przeciw
  Dwujęzyczność - Artykuł Doroty Pełszyk - omawia korzyści i problemy związane z dwujęzycznością dzieci.
   
 3. Czytać... nie czytać
  Artykuł Doroty Pelszyk - Teaching Polish. Omawia wpływ czytania na rozwój języka u dzieci.
   
 4. Na początku była matematyka
  Artykuł Doroty Pelszyk - Przedstawia krótkie dzieje matematyki i jej wpływ na rozwój cywilizacji. Podkreśla wpływ myślenia matematycznego na rozwój osobowości.
   
 5. Choinka
  Artykuł Doroty Pelszyk. Przedstawia dzieje choinki i jej rolę w kulturze.
   
 6. Rozwój mowy dzieci dwujęzycznych – na co zwracać uwagę?
  Artykuł Doroty Pelszyk - Omawia problemy komunikacji w drugim, obcym dzieciom, języku oraz jej wpływ na rozwój mowy.
   
 7. Kręte ścieżki globalizacji
  Artykuł na temat źródeł historycznych, przyczyn politycznych i ekonomicznych oraz możliwych pozytywnych i negatywnych skutków globalizacji. Autor: Witold Wojcik
  Historia procesu globalizacji na przestrzeni wieków. Perspektywy dalszego rozwoju. Korzyści i zagrożenia.
   
 8. E -learning - Nauczanie przez Internet.
  Artykuł omawia zagadnienia związane z nauką z zastosowaniem technologi informatycznych w edukacji. Autor analizuje możliwości tych technologi oraz stosowane rozwiązania. Zaprasza czytelnika do dyskusji i zadawania pytań.
   
 9. Bariery komunikacji
  Strona zawiera analizę fenomenu komunikacji jednej z najważniejszych aktywności człowieka. Pozwoliła ona stworzyć język i zbudować współczesną cywilizację. Autor prezentuje właściwości tego zjawiska dyskutuje potrzeby każdego człowieka w tym zakresie oraz analizuje bariery komunikacyjne omawiając ich charakterystykę i przyczyny.
   
 10. Walka Polityczna i Struktury Społeczne - Wstęp. str.1.
  Artykuł omawia ważne, a często nie dostrzegane i nie rozumiane zjawisko walki politycznej. Czym w istocie rzeczy jest walka polityczna i jakie środki stosuje. Aby rozumieć otaczającą nas rzeczywistość musimy sobie zdawać sprawę z jej ciągłego oddziaływania na nasze życie. Strona 1. Wstęp.
   
 11. Walka Polityczna i Struktury Społeczne. str.2.
  Strona zawiera spis treści artykułu Walka Polityczna i Struktury Społeczne omawiającego ważne, a często nie dostrzegane i nie rozumiane zjawisko walki politycznej.
   
 12. Walka Polityczna i Struktury Społeczne. str.3
  Strona zawiera omówienie następujących zagadnień: 1. Społeczeństwo i grupy społeczne. 1.1. Rozwój społeczny. 1.2. Walka polityczna i struktury społeczne. 1.3. Walka polityczna, a władza. 2. Społeczeństwo i demokracja. 3. Społeczeństwo jako system. 3.1. Funkcjonowanie systemów społecznych. 3.2 Systemy społeczne, a interes społeczny. 4. Normy społeczne i ich role. 4.1. Normy poznawcze - właściwe, estetyczne, informacyjne. 4.2. Normy konstytutywne - ideologiczne, prawne, etyczne. 4.3. Normy witalne. 4.4. Normy ekonomiczne. 4.5. Normy decyzyjne. 5. Tworzenie, generowanie, ewolucja i rejestracja norm społecznych. 5.1. Instytucjonalne generowanie norm społecznych. 5.2. Ewolucja norm społecznych. 5.3. Normotyp dziedziczny.
   
 13. Walka Polityczna i Struktury Społeczne. str.4.
  Strona zawiera omówienie następujących zagadnień: 6. Procesy sterowania w systemach społecznych. 6.1. Ogólne metody sterowania. 6.1.1. Metody energetyczne. 6.1.2. Metody informacyjne. 6.1.2.1. Sterowanie przez wymuszenie informacyjne. 6.1.2.2. Sterowanie przez stymulację informacyjną. 6.2. Sterowanie w procesach regresywnych. 6.3. Warunki efektywnego sterowania. 6.3.1. Produkcja informacji, a procesy sterowania. 6.3.2. Sterowanie regresywne i jego skuteczność.
   
 14. Walka Polityczna i Struktury Społeczne. str.5
  Strona zawiera omówienie następujących zagadnień: 7. Organizacje polityczne. 7.1. Modele organizacyjne i aktywność społeczna. 7.2. Organizacje sekretne. 7.3. Organizacje polityczne i relacje międzyludzkie.
   
 15. Walka Polityczna i Struktury Społeczne. str.6
  Strona zawiera omówienie następujących zagadnień: 8. Walka polityczna. 8.1. Warunki ogólne. 8.2. Metody walki politycznej. 8.3. Walka informacyjna. 8.4. Metody walki informacyjnej. 8.5. Kanały wpływów i kanały informacji.
   
 16. Walka Polityczna i Struktury Społeczne. str.7
  Strona zawiera omówienie następujących zagadnień: 9. Propaganda. 9.1. Rola propagandy w walce politycznej. 9.2. Socjotechniczne reguły skuteczności propagandy.
   
 17. Walka Polityczna i Struktury Społeczne. str.8
  Strona zawiera podsumowanie artykułu.
   
 18. Lista - Menu artykuły
  Zawiera wykaz i skróty do aktualnych artykułów portalu.
   

  Galeria zdjęć - Photo Galery

 1. Foto Galeria - Picture Galery - Teaching Polish
  Galeria zdjęć z udanych wakacji. Photo Galery from perfect holidays. Barcelona, Andalucia, Spain, Madeira, Tunisia, UK, Rome, Rzym, Tunezja, Madera, Andaluzja, Hiszpania, Gibraltar, Anglia.
  Losowe przeglądanie zdjęć po kliknięciu na każde z nich.
  Randomly chosen photos after every click.
   
 2. Photo Galery. Galeria Zdjęć. Menu.
  Menu tematyczne galeri zdjęć.
  Photo galery - Main menu: Barcelona, Andalucia, Spain, Madeira, Tunisia,
  UK, Rome, Rzym, Tunezja, Madera, Andaluzja, Hiszpania, Gibraltar, Anglia
   
 3. Galeria - Rzym, Galery - Rome
  Zdjęcia z Rzymu
  Photos from Rome
   
 4. Galeria - Barcelona - Galery
  Zdjęcia z udanych wakacji w Barcelona, Hiszpania.
  Photos from perfect holidays in Barcelona, Spain.
   
 5. Wars and Armies photos from Norfolk Heritage Park in Sheffield, UK.
  Wojny i Armie zdjęcia z Norfolk Heritage Park, Sheffield, UK

  Zdjęcia z imprezy zorganizowanej w Norfolk Heritage Park w Shefield.
  Pokazują Mundury i uzbrojenie armi na przestrzeni wieków.
  Wars, weapons and uniforms through centuries. Visitors admired different uniforms and weapons use by different armies through the centuries. Photos from Sheffield, UK.
   
 6. Galeria - Madera - Galery - Madeira
  Zdjęcia z Madery, wyspy kwiatów i owoców.
  Photos from Madeira, the island of flowers and fruits
  - Photo Galery, Fotogaleria.
   
 7. Galeria - Andaluzja - Galery - Andalucia
  Zdjęcia z Andaluzji - Hiszpania
  Perfect holiday in Andalucia - Photo Galery,
  Andaluzja, miejsce wspaniałych wakacji - Fotogaleria.
   
 8. Wielka Brytania. Fotogaleria. United Kingdom. Photo Galery by Teaching Polish
  Zdjęcia z ciekawych miejsc wycieczkowych w Anglii
  Photos from England.
   
 9. Tunezja, Galeria zdjęć z udanych wakacji. Tunisia, Photo Galery by Teaching Polish
  Zdjęcia z wakacji w Tunezji
  Photos from Tunisia
   
 10. Benidorm, Hiszpania. Galeria zdjęć z wakacji. Benidorm, Spain. Photo Galery by Teaching Polish
  Zdjęcia z Benidorm - Hiszpania.
  Photos from Benidorm - Spain.
   
 11. Hobby Brytyjczyków. Maszyny parowe i pojazdy mechaniczne. Galeria zdjęć. Steam Machines, British hobbies. Photo Galery by Teaching Polish
  Hobby Brytyjczyków. Maszyny parowe, stare samochody, motocykle - zdjęcia z Anglii
  British hobbies. Steam machines, Autos, Motorbikes, Old Cars - Photos from England
   
 12. Przez Europę. Galeria zdjęć. Across Europe. Photo Galery by Teaching Polish
  Przejechanie Europy samochodem osobowym może wydawać się nie lada jakim wyczynem. Jeśli jednak zaplanuje się wcześniej co najmniej 2 miejsca noclegowe, to podróż nie jest zbyt męcząca.
  To travel across Europe with a small car seems to be not easy job. However, if you schedule in advance at least two stopping places, the journey is not too exhausting
   
 13. Polskie Sudety - Galeria - Polish Mountains - Galery - Teaching Polish
  Zdjęcia z polskich gór. Uzdrowiska, Zamki - Fotogaleria.
  Fotos from Polish mountains, castles, resorts - Photo Galery.
   
 14. Majorka - Hiszpania - Spain - Teaching Polish
  Majorka - największa wyspa w archipelagu Balearów, a przejechanie z jednego krańca na drugi zajmuje nie więcej jak 1.5 godz.
  Majorca - the largest island in the Balearic Islands. Crossing it from one end to the other takes no more than 1.5 hours.
  Majorka is a Spanish island full of touristic attractions. It makes a perfect place for short holidays.
   
 15. Opisy galeri. Galery descriptions
 16. Galeria zdjęć z udanych wakacji. Photo Galery. Photos from perfect holidays by Teaching Polish
  Galeria zdjęć z udanych wakacji. Photo Galery. Photos from perfect holidays by Teaching Polish .Galeria miejsc wakacyjnych. United Kingdom, Madeira, Andalucia, Barcelona, Tunisia, Rome, Poland, Polska, Rzym, Madera, Tunezja. Opis Galerii Zdjęć. Galery description. Photo Galery description.
   
 17. Rzym na fotografii - Photos of Rome
  Galeria zdjęć - Rzym. Photo Galery - Rome
   
 18. Przez Europę. Galeria zdjęć. Across Europe. Photo Galery by Teaching Polish
  Zdjęcia z podróży przez Europę. Francja, Belgia, Niemcy, Austria, Czechy, Polska. Photos from trip across Europe. France, Belgium, Germany, Austria, Czech Republic, Poland
   
 19. Barcelona. Galeria Zdjęć. Photo Galery by Teaching Polish
  Barcelona słynie z ciekawej architektury i niepowtarzalnego stylu. Jest to zarazem jedno z najładniejszych europejskich miast, pełne urokliwych zaułków i zabytkowych budowli.
  Barcelona is very attractive. You may need a few days and comfortable summer shoes to be able to see everything you want.
   
 20. Madera. Wyspa kwiatów. Galeria zdjęć. Madeira. The island of flowers
  MADEIRA to wulkaniczna wyspa dosłownie tonąca w kwiatach. Główną atrakcją są wędrówki po górach i dolinach ścieżkami wzdłuż kanałów nawadniających – levadas, które tworzą sieć o długości ponad 2000 km.
   
 21. Norfolk Heritage Park, Sheffield. Photo Galery by Teaching Polish. Galeria zdjęć.
  Coroczna impreza z udziałem "przedstawicieli sił zbrojnych" różnych okresów historycznych. Liczebnie przeważali Amerykanie z okresu wojny domowej. Nie zabrakło też przedstawicieli niektórych armii z okresu II wojny światowej oraz starożytnych Rzymian i Greków.
   
 22. Zdjęcia z wakacji w Andaluzji. Andalucia and Gibraltar Photo Galery by Teaching Polish
  Hiszpanię można odwiedzać wielokrotnie i ciągle odkrywać coś nowego! - Andaluzja, kraina zanurzona w słońcu.
   
 23. Anglia - Galeria zdjęć. United Kingdom Photo Galery by Teaching Polish
  Jest tyle rzeczy do obejrzenia na wyspach, że trzeba tu mieszkać aby móc temu podołać.
  There are so many things on the British Islands that one must live here to be able to admire all of them.
   
 24. Tunezja. Galeria Zdjęć. Tunisia Photo Galery by Teaching Polish
  Tunezja to przedsmak Afryki. Nie taka gorąca i mokra jak Afryka równikowa i nie tak sucha jak Sahara ale to już jednak Afryka. Jest zdecydowanie inna krajobrazowo i kulturowo. Tunisia is a foretaste of Africa. Not so hot and wet as equatorial Africa, and not as dry as the Sahara but this is Africa after all. The landscape an culture are definitely different.
   
 25. Benidorm Hiszpania - Galeria Zdjęć Benidorm - Photo Galery by Teaching Polish
  I kto by przypuszczał, że jeszcze w 1960 roku Benidorm był małą wioską rybacką....
  And who could have imagined that in 1960 Benidorm was still a small fishing village ....
   
 26. Maszyny parowe - Hobby Brytyjczyków, Fotogaleria. Steam machines - British hobbie. Photo Galery by Teaching Polish
  Elvaston 02/07/11
  To miejsce gdzie można oglądać niesamowite hobby brytyjczyków, maszyny parowe. Małe modele, średnie i wielkie maszyny, kopie niegdyś stosowanych w przemyśle, wszystkie buchały parą, pracowały, jeździły i gwizdały. No i do tego zaprezentowano mnóstwo innych pojazdów mechanicznych z dawnych czasów.
  Elvaston 02/07/11. This is where you can watch amazing British hobby, steam engines and machines. Small models, medium and large machines, copies of locomotives once used in industry they were bursting steam, worked, traveled and whistled.And also many other vehicles from the past.
   
 27. Sudety - Wakacje w polskich górach. Fotogaleria - Polish Mountains. Photo Galery
  Południowo zachodnia część Polski jest bardzo atrakcyjnym miejscem turystycznym. Urocze małe miasteczka jak Bolesławiec i znane kurorty jak Duszniki,Karpacz czy Szklarska Poręba przyciągają wielu turystów z Polski i sąsiadujących Niemiec. No i oczywiście to tylko jeden krok do Czech.
  South western part of Poland is a very attractive tourist destination. Charming small towns such as Boleslawiec and famous resorts as Duszniki, Karpacz or Szklarska Poreba attract many tourists from Poland and neighboring Germany. And of course there is only one step to the Czech Republic.
   
 28. Majorka na fotografii - Photos of Majorka by Teaching Polish
  Majorka - największa wyspa w archipelagu Balearów. Wspaniała przyroda, niezapomniane krajobrazy i konieczność noszenia okularów przeciwsłonecznych.
  Majorka is a Spanish island full of touristic attractions.
  It makes a perfect place for short holidays.
   
 29. Losowe przeglądanie zdjęć. Randomly chosen photos from the Photo Galery
  Ramka pozwalająca na oglądanie zdjęć wybieranych losowo z galerii po kliknięciu na każde z nich.
  When you click on the picture the frame shows pictures taken randomly from the Photo Galery.
   

  Muzyka

 1. Budzik - alarmuje i uruchamia dyskotekę.
  Budzik z dyskoteką. Po nastawieniu budzika, jeśli dźwięk komputera był włączony, o wyznaczonym czasie włączy się alarm, a następnie zostanie uruchomione disco prezentujące kolejne, wybrane losowo, utwory muzyczne.
   
 2. Zegar Cyfrowy z budzikiem. Opis funkcji zegara i budzika z dyskoteką
  Zegar posiada funkcję alarmu, która pozwala na zaprogramowanie momenu włączenia muzyki o wybranej godzinie. Oczywiście aby usłyszeć alarm trzeba odpowiednio włączyć dźwięk i ustawić głośniki. Przy wyłączonym dźwięku o wyznaczonej godzinie pojawi się tylko zegar.
   
 3. Lista utworów muzycznych. Posiada możliwość odtwarzania dowolnie wybranych utworów z listy.
  Piosenki i utwory muzyczne używane przez gry i zabawy zaprogramowane na portalu.
   

  Pogoda

 1. Obraz w podczerwieni uzyskany z kamer umieszczonych na satelitach geostacjonarnych
  Czym bardziej ciepły jest obiekt tym więcej podczerwieni emituje co pozwala określić jego temperaturę. Chłodniejsze obiekty pokazano jako jaśniejsze, a cieplejsze jako ciemniejsze. Zimniejsze (jasne) fragmenty chmur odpowiadają frontom atmosferycznym i chmurom deszczowym.
   

  Polecamy

 1. Strony, które polecamy
  Skróty do polecanych stron internetowych
   

  Interakcyjne Gry Edukacyjne

 1. Strona powitalna interakcyjnych gier edukacyjnych
  Gry i zabawy edukacyjne w tym dziale mają charakter edukacyjny przeznaczone są dla wszystkich. Rozwijają one umiejętność myślenia, analizowania i oceny. Skłaniają do samodzielnego wzbogacania wiedzy i umiejętności na zasadzie rozumienia.
   
 2. Gry i zabawy edukacyjne - Menu
  Menu interakcyjnych gier edukacyjnych uatwiających zrozumienie matematyki, rozwijających wyobraźnię i umiejętność logicznego myślenia.
   

 3.  
 4. Poznaj Gry Edukacyjne opisy w wersji dla telefonów komórkowych
  Opisy interakcyjnych gier edukacyjnych w formacie przeznaczonym dla telefonów komórkowych. Gry ułatwiają zrozumienie matematyki, rozwijają wyobraźnię i umiejętność logicznego myślenia.
   
 5. Gry i ćwiczenia edukacyjne. Uwagi metodyczne i opisy. Strona dla tabletów i komórek z większą rozdzielczością ekranu.
  Strona przeznaczona jest dla tabletów. Zawiera opisy interakcyjnych gier edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, a także programy pomocnicze z matematyki dla studentów.
   
 6. Gry Edukacyjne - opisy
 7. Wilk, koza i kapusta - interakcyjna gra edukacyjna
  Wilk, koza i kapusta, to łamigłówka wymagająca logicznego myślenia, pomysłowości, a zwłaszcza odrzucenia ograniczeń, które sami sobie narzucamy.
   
 8. Bingo albo polska Loteryjka - Interakcyjna gra edukacyjna dla dzieci i dorosłych
  Gra zapoznaje młodsze dzieci z liczbami 0-99 jest jednak chętnie grana także przez dorosłych - opracował Witold Wojcik.
   
 9. Klasterki, Sudoku dla najmłodszych - opis gry
  Klasterki to Sudoku dla najmłodszych. Jest znacznie łatwiejsze i nie zniechęca młodszych dzieci. Gra uczy logicznego rozumowania, analizy i determinacji przy rozwiązywaniu zadań - opracował: Witold Wójcik
   
 10. Klastry albo Sudoku opis gry - autor Witold Wójcik - Teaching Polish
  Klastry albo Sudoku gra generowana automatycznie przez komputer na podstawie algorytmu, który umożliwia to, że kolejne przykłady nie są jednakowe. Gra wymaga logicznego myślenia ale dzięki interwencji komputera, który nie dopuszcza do wpisywania błędnych cyfr jest nieco łatwiejsza. - opracował: Witold Wójcik
   
 11. Pięć kostek - interakcyjna gra edukacyjna - opracował Witold Wojcik.
  Gra jest pomocna przy nauce dodawania i mnożenia oraz wyjaśnienia pojęcia prawdopodobieństwa. Element współzawodnictwa skłania do myślenia, oceny szansy, próby znalezienia strategi działania. Gra zawiera elementy emocjonalnej rozrywki - opracował: Witold Wójcik
   
 12. Tabliczka mnożenia albo Czynniki - interakcyjna gra edukacyjna dla dzieci i młodzieży.
  Tabliczka to program treningowy do nauki mnożenia w zakresie cyfr co jest potrzebne aby móc stosować algorytm mnożenia dowolnych liczb w systemie dziesiętnym - opracował: Witold Wójcik
   
 13. Magiczny Kwadrat - opis gry
  Magiczny kwadrat to gra rozrywkowa dla młodszych i starszych. Można ją wykorzystać do nauki liczb w zakresie 0-9 oraz do nauki dodawania i odejmowania. Gra skłania do experymentowania i odgadywania ukrytych zasad. - opracował: Witold Wójcik
   
 14. Magiczny Kwadrat 2 - opis gry interakcyjnej dla dzieci - autor Witold Wójcik - Teaching Polish
  Magiczny kwadrat z częściowo odkrytymi liczbami to gra dla młodszych i starszych. Pożyteczna przy nauce dodawania i odejmowania. Gra skłania do eksperymentowania i odgadywania ukrytych zasad. - opracował: Witold Wójcik
   
 15. Magiczny Kwadrat 3 - poznaj własności liczb
  Magiczny Kwadrat 3 - poznaj własności liczb - opracował: Witold Wójcik. Magiczny kwadrat 3 ma za zadanie zaznajomić gracza z własnościami i klasyfikacją liczb. Znajomość tych elementów pozwala na skuteczne odgadnięcie każdej ukrytej cyfry.
   
 16. Słówka 1 - odgadnij wybrane słowo - opis gry - autor Witold Wójcik - Teaching Polish
  Gra Słówka 1 ma na celu wzbogacenie słownictwa w zakresie języka polskiego. Użyte słowa mogą być trudne dla młodych graczy i mogą wymagać użycia słownika lub encyklopedii. Grać można samemu albo z rodzicami, jednakże uczestnictwo rodzica może być dodatkową zachętą, a udzielona pomoc zapobiegnie powstaniu zniechęcenia.
   
 17. Słówka 2 - uzupełnij litery w słowie - opis gry - autor Witold Wojcik - Teaching Polish
  Słówka 2 - odgadnij wybrane słowo uzupełniając brakujące litery - Gra umożliwia wzbogacenie słownictwa oraz naukę ortografii. Warto aby w niej uczestniczyli rodzice w celu zachęcenia dziecka oraz ze względu na konieczność wyjaśnienia znaczenia niektórych słów. Przy trudniejszych słowach warto zachęcić gracza do użycia słownika lub encyklopedii. Opracował: Witold Wójcik
   
 18. Pomyśl liczbę do odgadnięcia lub sam odgadnij liczbę - interakcyjna gra edukacyjna
  Pomyśl liczbę do odgadnięcia lub sam odgadnij liczbę - interakcyjna gra edukacyjna. Celem gry jest zaznajomienie gracza z pojęcia mniejsza, większa i równa w odniesieniu do liczb. Młodsze dzieci zapozna z liczbami w zakresie 0-100 oraz pojęciem osi liczbowej - opracował: Witold Wójcik
   

  Programowanie WWW

 1. Programowanie stron i gier internetowych.
  Programowanie do celów Internetu. Strona informacyjne
   
 2. O materiałach do nauki programowania
  Strona zawiera informacje o materiaach do nauki programowania zawartych na naszych stronach
   
 3. Lekcje HTML - menu 1.
  HTML - Menu 1: wstęp, dokument źródłowy,znaczniki.
   
 4. Lekcje HTML - menu
  HTML - menu 2: grafika,tabele,ramki,nawigacja,pozycjonowanie
   
 5. HTML - menu 3.
  HTML - menu 3: skróty, mapy graficzne, formularze i ich elementy,meta znaczniki
   
 6. Lekcje CSS - menu
  CSS - menu tematyczne: Wiadomości podstawowe. Wpisywanie. Osadzanie, Style zewnętrzne. Warstwy i pozycjonowanie
   
 7. Java Script - menu tematyczne
  Java script - menu: algorytm, programowanie, język programowania, obiekty, własności i metody, umieszczanie skryptów, ćwiczenia
   
 8. PHP - menu tematyczne
  PHP - menu tematyczne: wstęp, skrypty, własności, typy danych, zmienne, komentarze
   

 9. p1 - CSS
 10. Kaskadowe Arkusze Stylu - Lekcja 1.1 - Wstęp
  CSS - Wstęp - opracował: Witold Wojcik
   
 11. Kaskadowe Arkusze Stylu - Lekcja 1.2 - Wpisywanie stylu
  CSS - wpisywanie stylu - opracował: Witold Wójcik
   
 12. Kaskadowe Arkusze Stylu - Lekcja 1.3 - Osadzanie stylu
  CSS - Osadzanie stylu - opracował: Witold Wójcik
   
 13. Kaskadowe Arkusze Stylu - Lekcja 1.4 - Style osadzone, Style zewnętrzne
  CSS -- Style osadzone, Style zewnętrzne - opracował: Witold Wójcik
   
 14. Kaskadowe Arkusze Stylu - Lekcja 1.5 - Warstwy, ID i pozycjonowanie
  CSS - Warstwy, ID i pozycjonowanie - opracował: Witold Wójcik
   
 15. Zestawienie podstawowych informacji o stylu
  CSS - informacje podstawowe
   
 16. CSS - interakcyjne pole ćwiczeń
  Pole ćwiczeń - opracował: Witold Wójcik
   

 17. p1 - HTML
 18. HTML on-line - Lekcja 1.1
  Wstęp - opracował: Witold Wójcik
   
 19. HTML on-line - lekcja 1.2
  Dokument źródłowy, bloki dokumentu - opracował: Witold Wójcik
   
 20. HTML on-line - lekcja 1.3
  Przykładowa konstrukcja dokumentu źródłowego - opracował: Witold Wójcik
   
 21. HTML on-line Lekcja 1.4
  Przykładowy wygląd strony - opracował: Witold Wójcik
   
 22. HTML on-line - lekcja 1.5
  Znaczniki HTML - opracował: Witold Wójcik
   
 23. HTML on-line - lekcja 1.6
  Tabela popularnych znaczników HTML - opracował: Witold Wójcik
   
 24. HTML - interakcyjne pole ćwiczeń
  Pole ćwiczeń - panel 1 - opracował: Witold Wójcik
   

 25. p2 - HTML
 26. HTML on-line - lekcja 2.1
  Grafika na stronach WWW opracował: Witold Wójcik
   
 27. HTML on-line - lekcja 2.2
  Tabele jako element konstrukcyjny stron WWW - opracował: Witold Wójcik
   
 28. HTML on-line - lekcja 2.3
  Zastosowanie Tabel - opracował: Witold Wójcik
   
 29. HTML on-line - lekcja 2.4
  Ramki i ich zastosowanie - opracował: Witold Wójcik
   
 30. HTML on-line - lekcja 2.5
  Konstruowanie ramek - opracował: Witold Wójcik
   
 31. HTML on-line - lekcja 2.6
  Jak stosować ramki? - opracował: Witold Wójcik
   
 32. HTML on-line - interakcyjne pole ćwiczeń
  Pole ćwiczeń - panel 2 - opracował: Witold Wójcik
   

 33. p3 - HTML
 34. HTML on-line - lekcja 3.1
  Linki (skróty) - opracował: Witold Wójcik
   
 35. HTML on-line - lekcja 3.2
  Linki - Mapy graficzne - opracował: Witold Wójcik
   
 36. HTML on-line - lekcja 3.3
  Formularze - opracował: Witold Wójcik
   
 37. HTML on-line - lekcja 3.4
  Formularze - Elementy kontrolne - opracował: Witold Wójcik
   
 38. HTML on-line - lekcja 3.5
  Formularze - Elementy kontrolne - podsumowanie - opracował: Witold Wójcik
   
 39. HTML on-line - lekcja 3.6
  Meta znaczniki - opracował: Witold Wójcik
   
 40. HTML on-line - interakcyjne pole ćwiczeń
  Pole ćwiczeń - panel 3 - opracował: Witold Wójcik
   
 41. HTML on-line
  - strona pomocnicza 1
   
 42. HTML on-line
  - strona pomocnicza 2
   
 43. HTML on-line
  - strona pomocnicza 3
   
 44. HTML on-line
  - strona pomocnicza 4
   
 45. HTML on-line
  - strona pomocnicza 5
   
 46. HTML on-line
  - strona pomocnicza 5
   

 47. p1 - Java Script
 48. JavaScript on-line - Lekcja 1.1
  Wstęp: algorytm, programowanie, język - opracował: Witold Wójcik
   
 49. JavaScript on-line - Lekcja 1.2
  Wstęp do obiektów - opracował: Witold Wójcik
   
 50. JavaScript on-line - Lekcja 1.3
  Co to są obiekty - opracował: Witold Wójcik
   
 51. JavaScript on-line - Lekcja 1.4
  Więcej o obiektach - opracował: Witold Wójcik
   
 52. JavaScript on-line - Lekcja 1.5
  Umieszczanie skryptów na stronach WWW - opracował: Witold Wójcik
   
 53. JavaScript on-line - Lekcja 1.6
  Pierwszy skrypt - opracował: Witold Wójcik
   

 54. p1 - PHP
 55. PHP - on-line - Lekcja 1.1
  Wstęp - opracował: Witold Wójcik
   
 56. PHP - on-line - Lekcja 1.2
  Podstawy PHP - opracował: Witold Wójcik
   
 57. PHP - on-line - Lekcja 1.3

   

  Język polski

 1. Polski na emigracji?!
  - Uczyć, nie uczyć... zastanowić się warto - autor: Witold Wójcik
   
 2. Konspekty lekcji
 3. Język polski dla polaków za granicą
  Forma sporządzania konspectów lekcji
   
 4. Język polski - Sprawdź co potrafi Twoje Dziecko -
  Konspekt testu nr 1
   
 5. Język polski - Sprawdź co potrafi Twoje Dziecko
  Konspekt testu nr 2
   
 6. Mieszko I, Chrzest Polski
  Konspekt lekcji 3
   
 7. Czas na czasownik
  Konspekt lekcji 4
   
 8. Czas na czasownik
  Konspekt lekcji 5
   
 9. Czytamy wiersze
  Konspekt lekcji 6
   
 10. Czas na składnię
  Konspekt lekcji 7
   
 11. Język polski - Ćwiczenia
 12. Ćwiczenia tekstowe i audiowizualne
  Strona informacyjna
   
 13. Język polski - menu ćwiczeń.
  Menu: Czytanie i rozumienie tekstów. Historia Polski.
  Początki Państwa Polskiego. Mieszko I - Chrzest Polski.
  Duże i małe litery w tekście. Pokusa dalekich lądów.
  Przyimki, wyrażenia przyimkowe
   
 14. Sprawdź, co potrafi Twoje dziecko
  Ćwiczenie nr 1 - Test nr 1
   
 15. Sprawdź, co potrafi Twoje dziecko
  Ćwiczenie nr 2 - Test nr 2
   
 16. Pytania do lekcji o Mieszku I
  Ćwiczenie nr 3
   
 17. Pokusa dalekich lądów
  Ćwiczenie nr 4 - Duże i małe litery w tekscie.
   
 18. Już ponad sto czterdzieści lat...
  Ćwiczenie nr 5 - Przyimki i wyrażenia przyimkowe
   
 19. Język polski - materiały
 20. Mieszko I i Chrzest Polski
  Materiały do lekcji 3
   
 21. Czytamy wiersze
  Materiały do lekcji 6
   
 22. Sławni Polacy - Mikołaj Kopernik
  Materiały do lekcji 8
   
 23. Historia Polski - Polska Piastów
  Materiały do lekcji 9
   
 24. Kornel Makuszyński
  Materiały do lekcji 10
   
 25. Epoka Renesansu
  Materiały do lekcji 11
   
 26. Życie codzienne w renesansowej Polsce
  Materiały do lekcji 12
   
 27. Język polski - Objąśnienia do ćwiczeń i testów
 28. Objaśnienia do lekcji.
  Menu objaśnień do lekcji
   
 29. Objaśnienia do języka polskiego
  Objaśnienia - Strona informacyjna
   
 30. Objaśnienia do lekcji.
  Objaśnienia do testu 1
   
 31. Objaśnienia do lekcji.
  Objaśnienia do lekcji 6 - Czas na składnię
   
 32. Terminy zajęć - Język polski
  Terminy spotkań dla uczących się języka polskiego
   
 33. Przygody Koziołka Matołka
  Poeci dla dzieci - Kornel Makuszyński
  120 Przygód Koziołka Matołka - tekst kompletny
   

  Język angielski - 10 pages

 1. Jak uczymy się języka
  Wyjaśnia sprawy związane z nauką jezyka, w tym języka obcego w szczególności - Autor: Witold Wójcik
   
 2. Język angielski ćwiczenia interaktywne
  Menu główne ćwiczeń z języka angielskiego
   
 3. Metodyka ćwiczeń tradycyjnych oraz ćwiczeń interaktywnych w czasie nauki języka angielskiego
  Autor Witold Wójcik
   
 4. Ćwiczenia interaktywne z języka angielskiego
  menu szczegółowe
   
 5. Język angielski - Spelling
  Opracował: Witold Wójcik
   
 6. Język angielski - Przedimki, zaimki osobowe i dzierżawcze
  - ćwiczenie interaktywne - opracował: Witold Wójcik
   
 7. Język angielski - Menu materiałów
  Zawiera skrót do historyjki obrazkowej z podkładem dźwiękowym oraz skrót do łatwych do zrozumienia piosenek z lat 60
   
 8. Język angielski - jak korzystać z materiałów
  Omówienie zakresu materiałów stosowanych w czasie nauki angielskiego, ich rodzaj, przeznaczenie i sposób korzystania w celu osiągnięcia najlepszych resultatów. Opracował Witold Wojcik
   
 9. http://www.polygloteaching.com/angielski/songs.htm
  Piosenki angielskie z lat 60 do słuchania wraz tekstami towarzyszącymi. Opracował Witold Wojcik
   
 10. Język angielski
  Tematyka i terminy konsultacji

   

  Język francuski

 1. Język francuski - metoda
  Jak szybko nauczyć się języka - omówienie metody
   
 2. Język francuski - nauka
  Praktyka czyni mistrza - Witold Wójcik
   
 3. Minie petite sourie - Chanson francaise
  Piosenka francuska z tekstem
   
 4. Język francuski - materiały
  Jak korzystać z materiałów - opracował: Witold Wójcik
   
 5. Język francuski - Terminy
  Terminy spotkań
   

  Język hiszpański

 1. Język hiszpański - metoda
  Jak szybko nauczyć się języka hiszpańskiego
   

  Matematyka - 40 pages

 1. Matematyka i Fizyka w grach i ćwiczeniach interaktywnych
  Strona powitalna działu Matematyka/Fizyka. Matematyka jest podstawową, biologicznie uwarunkowaną, wrodzoną umiejętnością naszego gatunku. Postrzeganie i rozumienie matematyki wokół nas umożliwia nam logika wbudowana w strukturę mózgu.
   
 2. Konspekty lekcji
 3. Matematyka przez zabawę
  Forma konspektu do przygotowania lekcji
   
 4. Matematyka przez zabawę
  Porównujemy zbiory - opracował: Witold Wojcik
   
 5. Matematyka przez zabawę
  Liczymy obiekty - opracował: Witold Wojcik
   
 6. Matematyka przez zabawę
  Tworzymy systemy liczb - opracował: Witold Wojcik
   
 7. Matematyka przez zabawę
  System trójkowy i inne systemy - opracował: Witold Wojcik
   
 8. Matematyka przez zabawę
  Systęm dziesiętny - opracował: Witold Wojcik
   
 9. Matematyka przez zabawę - terminy spotkań
  Terminy spotkań grupy zainteresowanych matematyką
   
 10. Matematyka - Pomoce
 11. Pomoce w nauce matematyki.
  Co wybrać ucząc się matematyki?
   
 12. Komputer jako pomoc w nauce matematyki.
  Komputer, to właściwe narzędzie w nauce matematyki.
   
 13. Kalkulator jako pomoc w nauce matematyki
  Kalkulator to niewłaściwe narzędzie pomocy w nauce matematyki.
  Zrobi z Ciebie kalekę nie potrafiącego nic samodzielnie obliczyć!
   
 14. Pomoce do nauki matematyki
  Możliwość eksperymentowania z użyciem komputera jest szczególnie interesująca i takie podejście metodyczne jest stosowane w naszych programach.
   
 15. Matematyka może być zabawna
  Wykaz (menu) ćwiczeń interakcyjnych do matematyki
   
 16. Matematyka, ależ to bardzo proste!
  Nasze ćwiczenia z zakresu matematyki to nie szkolne przykłady do rozwiązywania. Oczywiście uczą i bawią, ale przede wszystkim bawią. Jeśli chcesz rozumieć otaczający Cię świat, dzięki nam, zrozumiesz matematykę.
   

 17. Ćwiczenia
 18. Matematyka - Porównujemy zbiory - Opis ćwiczenia
  Jak liczyć bez liczb? - Okazuje się, że można - Porównywanie zbiorów. Wyjaśnienia do ćwiczenia - autor Witold Wojcik
   
 19. Matematyka - Liczymy UFO - płotki piątkowe, liczby rzymskie - opis ćwiczenia
  Zadanie: przegoń UFO, wpisz ich liczbę i kliknij na misia. Organizacja obiektów w systemy. System piątkowych płotków. Liczby rzymskie. - Ćwiczenie interaktywne. - autor Witold Wójcik
   
 20. Matematyka - System dwójkowy, czyli jak liczy komputer - opis ćwiczenia
  Organizacja obiektów w grupy i systemy - system dwójkowy. Liczby w systemie dwójkowym - ćwiczenie interaktywne. Wyjaśnienia do ćwiczenia - autor Witold Wojcik
   
 21. Matematyka - Systemy liczbowe - trójkowy - opis ćwiczenia
  Organizacja obiektów w grupy i systemy - system trójkowy. Liczby w systemie trójkowym - ćwiczenie interaktywne. Wyjaśnienia do ćwiczenia - autor Witold Wojcik
   
 22. Matematyka - System Dziesiętny - opis ćwiczenia
  Organizacja obiektów w systemy - system dziesiętny. Liczby w systemie dziesiętnym - ćwiczenie interaktywne. Wyjaśnienia do ćwiczenia - autor Witold Wojcik
   
 23. Matematyka - Kształty liczb - ćwiczenie interaktywne
  Kiedy liczba jest kwadratem, a kiedy trójkątem? - Interaktywne ćwiczenie pobudzające wyobraźnie i zrozumienie organizacji obiektów na płaszczyźnie i związanych z tym liczb. Wyjaśnienia ćwiczenia - autor Witold Wójcik
   
 24. Matematyka - Sześciany i inne bryły - ćwiczenie interaktywne
  Kiedy liczba jest sześcianem - Interaktywne ćwiczenie pobudzające wyobraźnie i zrozumienie przestrzennej organizacji obiektów i związanych z tym liczb. Wyjaśnienia ćwiczenia - autor Witold Wójcik
   
 25. Matematyka - Bryły trójwymiarowe i związane z nimi liczby
  Interaktywne ćwiczenie pobudzające wyobraźnię, zrozumienie przestrzennej organizacji obiektów i związanych z tym liczb. Wyjaśnienia ćwiczenia - autor Witold Wójcik
   
 26. Matematyka - Dodawanie przedmiotów zorganizowanych w System Dziesiętny - dodawanie liczb - opis ćwiczenia
  Interaktywne ćwiczenie umożliwiające zrozumienie dodawania liczb w systemie dziesiętnym. Wyjaśnienia ćwiczenia - autor Witold Wójcik
   
 27. Matematyka - Śmieszne dodawanie - opis ćwiczenia
  Dodajemy liczby metodą graficzną tak jakby to były przedmioty zgrupowane w system dziesiętny - ćwiczenie interakcyjne. Wyjaśnienia ćwiczenia - autor Witold Wójcik
   
 28. Matematyka - Algorytm dodawania - opis ćwiczenia
  Interaktywne ćwiczenie umożliwiające szybkie opanowanie algorytmu dodawania liczb. Wyjaśnienia ćwiczenia - autor Witold Wójcik
   
 29. Matematyka - Algorytm odejmowania liczb - opis ćwiczenia
  Interaktywne ćwiczenie umożliwiające szybkie opanowanie algorytmuu odejmowania liczb. Wyjaśnienia ćwiczenia - autor Witold Wójcik
   
 30. Matematyka - Mnożenie przez dodawanie - opis ćwiczenia - autor Witold Wójcik
  Interaktywne ćwiczenie umożliwiające zrozumienie istoty mnożenia. Wyjaśnienia ćwiczenia - autor Witold Wójcik
   
 31. Matematyka - Mnożenie dwóch licz całkowitych, a pole prostokąta - opis ćwiczenia
  Interaktywne ćwiczenie umożliwiające zrozumienie mnożenia i pojęcia powierzchni. Wyjaśnienia ćwiczenia - autor Witold Wójcik
   
 32. Matematyka - Algorytm mnożenia - opis ćwiczenia
  Interaktywne ćwiczenie umożliwiające zrozumienie i szybkie opanowanie algorytmu mnożenia. Wyjaśnienia ćwiczenia - autor Witold Wójcik
   
 33. Matematyka - Algorytm dzielenia - opis ćwiczenia
  Interaktywne ćwiczenie umożliwiające zrozumienie i szybkie opanowanie algorytmu dzielenia. Wyjaśnienia ćwiczenia - autor Witold Wójcik
   
 34. Programy pomocnicze
 35. Programy pomocnicze - wstęp
  Pomożemy Ci rozwiązać problemy wymagające umiejętności jakich nie udało Ci się dostatecznie opanowałeś albo jakich Cię po prostu nie nauczono.
   
 36. Matematyka - Menu programów pomocniczych
  Menu programów pomocniczych. Pomożemy Ci rozwiązać problemy wymagające umiejętności jakich nie udało Ci się dostatecznie opanowałeś.
   
 37. Matematyka - menu działu matematyka komputerowa
  Menu matematyka komputerowa: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, konversje binarna, szestnastkowa, dziesiętna, adresu IP.
   
 38. Programy Pomocnicze - Strona powitalna
  Strona powitalna.
   
 39. Computer Math main menu - Programy Pomocnicze
  Computer Math main menu - Programy Pomocnicze
   
 40. Konwersja liczb dziesiętnych do postaci binarnej
  Program umożliwiający zamianę liczby dziesiętnej na dwójkową. Wyjaśnienie teoretyczne procesu konwersji.
   
 41. Matematyka - Algorytm dodawania liczb binarnych
  Program treningowy umożliwiający szybkie opanowanie dodawania liczb binarnych.
   
 42. Matematyka - algorytm odejmowania liczb binarnych
  Program treningowy umożliwiający szybkie opanowanie odejmowania liczb dwójkowych.
   
 43. Matematyka - Algorytm mnożenia liczb w systemie dwójkowym
  Program treningowy umożliwiający szybkie opanowanie mnożenia liczb binarnych
   
 44. Matematyka - Algorytm dzielenia liczb w systemie dwójkowym
  Program treningowy umożliwiający szybkie opanowanie dzielenia liczb binarnych.
   

  Wykazy stron - statystyki - 4 pages

 1. Wykaz ważniejszych stron portalu wersji polskiej Teaching Polish.
  Wykaz umożliwia odszukanie interesującej czytelnika strony tematycznej oraz ogólną orientację o zawartości portalu.
   
 2. Statystyki odwiedzin portalu Teaching Polish
  Strona pokazuje aktualną względną statystykę odwiedzin poszczególnych działów portalu Teaching Polish
   
 3. Położenie geograficzne i statystyki odwiedzających portal Teaching Polish
  Statystyki względne odwiedzin poszczególnych działów portalu Teaching Polish i położenie geograficzne odwiedzających na mapie świata.
   
 4. Konwertor adresów IP na lokalizację geograficzną. Położenie geograficzne i statystyki odwiedzających Teaching Polish.
  Strona pokazuje aktualną wzgledną statystykę odwiedzin poszczególnych dzialów portalu Teaching Polish. Umożliwia obejrzenie połozżnia geograficznego odwiedzających na mapie świata. Posiada konwertor adresów IP na lokalizację geograficzną, podając nazwę kraju lub regionu.
   

  Boże Narodzenie -

 1. Boże Narodzenie - popularne kolędy polskie wraz z tekstami
  Strona umożliwiająca podsłuchanie kolęd polskich i zapoznanie się z tekstami tych kolęd. Zawiera także zdjęcia kilku tradycyjnych szopek budowanych z okazji święta Bożego Narodzenia w Polsce.
   
   

  Strony informacyjne

 1. Travel Agency Services - Mapa dojazdu
  Travel Agency Services - położenie na mapie Google.
   
 2. Fajne wakacje - Travel Agency Services - serwis niezależnej agencji podróży
  Travel Agency Services potrafi zaoferować Państwu szeroki wachlarz najwyższej jakości usług za bardzo atrakcyjne ceny.
   
 3. Pars - polski sklep w Sheffield lokalizacja na mapie Google.
  PARS, polski sklep w Sheffield pokazany na mapie Google
   
 4. Pars - polski sklep w Sheffield
  Jest pierwszym polskim sklepem jaki powstał na terenie South Yorkshire i największym, najlepiej zaopatrzonym sklepem w Sheffield.
   
 5. Edward, Naprawy samochodów - 07892896987
  Jeśli Twój samochód wymaga przeglądu lub naprawy zadzwoń do Edwarda i umów się na spotkanie 07892896987
   
 6. Strona informacyjna - Wizytówka - wykaz stron Teaching Polish
  Strona umożliwia wydrukowanie wizytówki Teaching Polish oraz przegląd stron portalu.
   
 7. Problemy z Internet Explorer 9
  IE 9 nie wyświetla naszych stron prawidłowo
   
 8. Reklamka - Kręte ścieżki globalizacji.
  Reklamówka artykułu Kręte ścieżki globalizacji
   
 9. Reklamówki gier i ćwiczeń edukacyjnych.
  Automatyczny przegląd obrazków reklamujących gry i ćwiczenia
   
 10. Co się dzieje z edukacją - autor Witold Wójcik
  Czego i jak się uczymy ? Wiedzy przybywa, ale czy w głowach również? - strona wymaga rozumienia języka angielskiego ze słuchu.
   

  ENGLISH - Main pages

 1. Virtual World of Education
  Interactive education on-line for children and adults - Polish - English - French - Spanish, Website Design, Mathematics/Physics - Education through game and entertainment by Dorota Pelszyk & Witold Wojcik
   
 2. Educational games for children and adults. Education through game and entertainment
  Educational games for children and adults. Education through play and entertainment by Dorota & Witold
   
 3. Education for children and adults - Website Design and programming
  Education for children and adults - Website Design by Witold
   
 4. Teaching Polish - Interactiv Polish course
  Polish - Education for children and adults
   
 5. Teaching English - Beter Interactive English
  English - Education for children and adults
   
 6. Teaching French - Interactive French course
  French - Education for children and adults
   
 7. Teaching Spanish - Education for children and adults
  Spanish - Education for children and adults
   
 8. Teaching Funny Math - Educational interactive exercises
  Funny Math - Education through play and entertainment for children and adults by Dorota Pelszyk & Witold Wojcik
   
 9. Teaching Polish - Articles
  Articles - Education for children and adults by Dorota & Witold
   
 10. Perfect Holidays - Picture Galery by Dorota & Witold
  Perfect Holidays - Picture Galery by Dorota & Witold
   
 11. Teaching Polish - Service offers
  Games and plays increasing your mathematical skills. Exercices to improve your memory and logical thinking. Materials to easily learn Polish, Math and Physics. Web development and WWW programming lessons. Materials to learn English, French and Spanish. One to one and group tutoring in Math and Physics. WWW programing and test/forms development. Article on subjects that may interest you. Photo Galery
   
 12. Virtual World of Education - Mission statement
  Mission statement
   
 13. Business Card
  Business Card printing page
   
 14. News - New development shortcuts
  News information page. New development shortcuts.
   
 15. Education for children and adults- Curriculum
  The page presents the range of subjects that make our portal useful in on-line education.
   
 16. Contact page
  Contact page. Phones, e-mails, Skype address and letter sending form.
   
 17. Kontrolki ćwiczeń
  Strona wyjaśniajaca zasady używania ćwiczeń interakcyjnych, rolę przycisków kontrolnych i sposób korzystania z nich
   
 18. Weather service
  Current weather condition and weather forecast
   
 19. Enrolment Form
  Course enrolment and service inquiry form
   
 20. Google Maps JavaScript API Example
  Google map
   

  Articles -

 1. Articles - What are they about?
  Welcome page
   
 2. Be or not to be bilingual?
  Bilingualism and child development - article by Dorota Pelszyk
   
 3. Human factor in work quality
  Human factor in work quality - analysis and case study by Witold Wojcik
   
 4. Barriers to Communication
  Articles about communication barriers and how they affect people life
  - analysis by Witold Wojcik
   
 5. Overcoming Communication Barriers
  While crashing the barrier might be challenging, building simple communication bypasses seems to be more logical and effortless.
  - analysis by Witold Wojcik
   
 6. Future Society - Part 1
  Observing world tendency in development of modern societies we can spot more chaos and uncertainty than any rational efforts.
  - by Witold Wojcik
   

  Music

 1. Digital Alarm clock - Music to wake you up
  Digital Alarm clock - Music to wake you up
   
 2. Digital Clock functions
  Digital Clock functions
   
 3. Digital disco
  Digital Disco
   

  Interactive Educational Games

 1. Interactive Educational Games - Welcome page
  About educational games - by: Witold Wójcik
   
 2. Interactive Educational Games - Menu
  Interactive Educational Games - Menu
   
 3. Interactive Educational Games - Wolf, goat and cabbage
  Interactive Educational Games - Wolf, goat and cabbage by: Witold Wójcik
   
 4. Interactive Educational Games - Bingo for everyone
  Interactive Educational Games - Bingo for everyone by: Witold Wójcik
   
 5. Interactive Educational Games - Clasters 2 (Sudoku) for kids
  Interactive Educational Games - Clasters 2 (Sudoku) for kids, by: Witold Wójcik
   
 6. Interactive Educational Games - Clasters (Sudoku) for everyone
  Interactive Educational Games - Clasters (Sudoku) for everyone by Witold Wójcik
   
 7. Interactive Educational Games - Factors, Multiplication game
  Interactive Educational Games - Factors, Multiplication game
   
 8. Interactive Educational Games - Magic Square game
  Interactive Educational Games - Magic Square game by Witold Wójcik
   
 9. Interactive Educational Games - Magic Square Two game
  Interactive Educational Games - Magic Square Two game
   
 10. Interactive Educational Games - Magic Square Three game - Properties of numbers
  Interactive Educational Games - Magic Square Three game - Properties of numbers by Witold Wójcik
   
 11. Interactive Educational Games - Words Game - Find hidden word
  Interactive Educational Games - Words Game - Find hidden word by Witold Wójcik
   
 12. Interactive Educational Games - Words Two Game - Guess the letters that made a hidden word
  Interactive Educational Games - Words Two Game - Guess the letters that made a hidden word by Witold Wójcik
   
 13. Interactive Educational Games - Number - Pick a number or guess a number
  Pomyśl liczbę lub odgadnij liczbę - opracował: Witold Wójcik
   
 14. Educational games - game descriptions - autor Witold Wójcik
  Educational games - game descriptions - author Witold Wójcik
   

  English -

 1. Aladin's lamp
  Aladin's lamp - interactive fragments of known audio book by BBC. Section Better English
   
 2. Success
  Success - interactive fragments of known audio book by Jack Canfield. Section Better English
   
 3. Rich Dad Poor Dad
  Rich Dad Poor Dad by Robert T. Kiyosaki - interactive fragments of known audio book by Robert T. Kiyosaki. Section Better English
   
 4. Adam'sletter
  interactive fragments of known audio books by BBC
   
 5. Alberto’s New Neighbours
  Alberto’s New Neighbours - interactive audio story by BBC
   
 6. How to expand your English?
  The page presents some interactive efficient methods of learning Better English
   
 7. Better English - Materials
  Main Menu of support materials
   
 8. English interactive audiobook fragments
  Menu
   
 9. Aladin's lamp version 2
  interactive fragments
   
 10. English - Session Schedule
  English learning support group meeting schedule
   

  French -

 1. Practice makes the master in French
  Introduction to French learning methods we consider the best.
   
 2. De Vive Voix - Interactive audio-visual course of French
  - fragments by Teaching Polish Educational Website

   
 3. De Vive Voix
  - menu by Witold Wójcik
   
 4. French - Materials
  Materials, What they are and how to use them
   
 5. French - Session Schedule
  French learning support group meeting schedule
   

  Interactive Educational Games

 1. About Educational Games
  Educational Game section welcome page by Witold Wójcik
   

  Mathematics

 1. Mathematics and Physics
  - welcome page by Witold Wojcik
   
 2. Mathematics - Topics menu
  by Witold Wojcik
   
 3. Mathematics - Lesson Concept Form
  Topics, Aims & Outcomes by Witold Wojcik
   
 4. Mathematics - Comparing Sets
  by Witold Wojcik
   
 5. Mathematics - Counting stones
  by Witold Wojcik
   
 6. Mathematics, Creating number systems
  by Witold Wojcik
   
 7. Base three number system
  by Witold Wojcik
   
 8. Decimal number system
  by Witold Wojcik
   
 9. Mathematics and Physics Exercises Welcome Page
  by Ewa Najduk
   
 10. Having fun with Math
  Exercise introductory page by Witold Wojcik
   
 11. Mathematics and Physics - Session Schedule
  Mathematics learning support group meeting schedule - Teaching Polish
   
 12. Exercises
 13. Mathematics - Comparing sets - Mathematics - exercise description by Witold Wpjcik
  Comparing sets - exercise description by Witold Wojcik
   
 14. Mathematics - Counting with stones - exercise description by Witold Wójcik
  Counting with stones - exercise description by Witold Wójcik
   
 15. Mathematics - Binary system exercise description
  Binary system - exercise description by Witold Wójcik
   
 16. Mathematics - Number systems - Base three system
  Base three system - exercise description by Witold Wójcik
   
 17. Mathematics - Decimal system
  Decimal system - exercise description by Witold Wójcik
   
 18. Mathematics - Shapes of numbers
  Shapes of numbers - exercise description by Witold Wójcik
   
 19. Mathematics - Cubes and cubic numbers - exercise description
  Cubes and cubic numbers - exercise description by Witold Wójcik
   
 20. Mathematics - 3D Shaping
  3D Shaping - exercise description by Witold Wójcik
   
 21. Adding objects - Mathematics - Decimal system - exercise description
  Adding objects - exercise description by Witold Wójcik
   
 22. Adding numbers - Mathematics - Decimal system - exercise description
  Adding numbers - exercise description by Witold Wójcik
   
 23. Mathematics - Addition algorithm - exercise description
  Addition algorithm - exercise description by Witold Wójcik
   
 24. Substraction algorithm - exercise description - by Witold Wójcik
  Substraction algorithm - exercise description by Witold Wójcik
   
 25. Multiplicate by adding - Mathematics - exercise description
  Multiplicate by adding - Mathematics - exercise description by Witold Wójcik
   
 26. Multiplication of integers - digits - Mathematics - exercise description
  Multiplication of integers - digits - exercise description by Witold Wójcik
   
 27. Multiplication Algorithm - exercise description by Witold Wójcik
  Multiplication Algorithm - exercise description by Witold Wójcik
   

 28. Utility programs
 29. Mathematics - Utility programs
  Utility programs - Programs to help you with your Math by Witold Wojcik
   
 30. Mathematics - Utilitty Programs - main menu
  Mathematics - Utilitty Programs to help you with your Math: Computer Math, Arytmethic, Algebra, Trigonometry, Fractions.
   
 31. Math Utilities - Welcome page
  Math Utilities - Welcome page
   
 32. Computer Math main menu - Math Utilities
  Computer Math main menu - Math Utilities
   
 33. Computer Math Utilities - Binary convertion
  Computer Math Utilities - Binary convertion
   
 34. Binary Addition Algorithm - Training programme - Computer Math Utilities
  Binary Addition Algorithm - Training programme - Computer Math Utilities
   
 35. Binary Substraction Algorithm - Training programme - Computer Math Utilities.
  Binary Substraction Algorithm - Training programme - Computer Math Utilities
   
 36. Binary Multiplication Algorithm - Training programme - Computer Math Utilities.
  Binary Multiplication Algorithm - Training programme - Computer Math Utilities
   

  News

 1. What's happen to education
  What's happen to education - Comment by Witold Wójcik.
  Includs Youtube videos
   

  Polish

 1. Learning Polish? - What for and how?
  Remember! Do it properly - by Witold Wojcik
   
 2. Materials - Easy Polish
  Materials, What they are and how to use them by Witold Wojcik
   
 3. Język polski - Session Schedule
  Polish learning support group meeting schedule
   

  WWW Programing

 1. W3 Programming
  information page
   

  Suggested -1 page

 1. Suggested pages

   

  Page index - statistics - 3 pages

 1. Page list
  Index of English pages
   
 2. Statistics
  Statistics
   
 3. Statystyki - Visitors per section
  Statystyki - Visitors per section - IP - Region convertor
   
 4. Christmas

 5. Christmas songs
  Christmas songs